Konsantre Suyla Seyreltilebilen Endüstriyel Ağır Pas Sökücü Yüzey Temizleme Ürünü.

UYGULAMA ALANLARI

METOKSİD özellikle daldırma banyolarına girebilecek ölçülerde olan demir, metal, dkp, çelik ,alüminyum ,galvaniz  gibi  yüzeyler üzerinde oluşan ağır pas tabakaları ve bunların  bıraktığı lekelerin temizlenmesinde kullanılır. Ayrıca pas probleminin olduğu makine kaporta ve parçalarının temizliğinde, inşaat kalıplarının temizliğinde, tersanelerde gemi gövdelerinde tuzlu suyun etkisiyle oluşan korozif (pas) lekelerinin ve hava şartlarından dolayı zamanla oluşan pas tabaklarının tüm yüzeylerden uzaklaştırılmasında ve temizlenmesinde kullanılır.

ETKİLİDİR

Güçlü formülü sayesinde METOKSİD tüm yüzeylerden oksidasyon (pas) kalıntı ve lekelerinin temizliğinde son derece etkili ve hızlı sonuç verir. Geniş etki alanına sahip olan METOKSİD yapısında metal koruyucu inhibütörler içerir. Ayrıca METOKSİD pas haricinde katıyağlar, iç yağları, gres yağları ve bu yağların yüzeyde bıraktığı tortu ve lekelerin üzerinde de kolaylıkla temizleme imkânı sağlar.

GÜVENLİDİR

Geliştirilmiş formülü sayesinde benzerlerinin aksine yapısında metal koruyucu inhibitör komponentler içerir. Bu sayede özelikle uygulandığımetal yüzeyler üzerinde aşındırıcıetki göstermez. Organik asitlerin ve yağçözücü kompenentlerin uygun karışımından imal edilen METOKSİD doğada biyolojik olarak parçalanır. Uygulandığıyüzeye, çevreye ve insan sağlığına zararlıdeğildir. İşlem sırasında insan sağlığınıriske edecek şekilde zararlıgaz çıkışına neden olmaz. Güvenli kullanım imkânı sağlar.

ÇOK AMAÇLI KULLANIM İMKÂNI

Her türlü temizleme sisteminde; Demir ( DKP ) başa olmak üzere; Alüminyum, çelik, bronz, bakı, prinç ve kurşn malzemelerin yüzey temizleme ve pas sökme işlemini yaparak sıcak, soğuk uygulamalarda, basınçlıyıkayıcı ve buhar temizleyicilerinde yer temizleme otomatlarında, silme-fırçalamayla, daldırma tanklarında etkili sonuç verir. Boyalı yüzeyler, taş, tuğla, mermer, mozaik, beton, asfalt, bitüm, epoxi ve her türlü zemin kaplama malzemesi üzerinde, plastik, formika, laminant kaplı yüzeyler; seramik, metal, kauçuk malzemeler üzerindeki pas lekelerinin temizliğinde güvenle kullanılır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Görünüm

Sıvı / Berrak

Koku

Karakteristik doğal koku

PH ( % 100” lük çözelti )

0,5-1

Yoğunluk (20°C)

1.1 g/cm³

Kaynama Noktası

105 °C                                                                                                                                        


* Burada belirtilen değerler ürüne ait tipik değerlerdir. Ürün spesifikasyonunu belirlemez.

KULLANIM ALANLARI

METOKSİD tek başına direkt olarak yüzeye uygulanabileceği gibi konsantre formülü sayesinde 1/5-1/30 birim su ile seyreltilerek yüzeye uygulama yapılabilir. Direk ya da su ile konsantre edilen ürün solüsyonu daldırma yöntemiyle yapılan temizliklerde başarı ile sonuç vermektedir. Ürünü seyreltme oranı, mevcut yüzeyde ki paslanmanın durumuna göre zamana yansıyacaktır. 1/5 oranında suyla seyrelttikten sonra pas sökücü solüsyonuna daldırdığımız malzemeler 20 dakikada temizleniyorsa , aynı malzemeleri 1/15 oranında hazırladığımız pas sökücü solüsyonuna daldırırsak bize tahmini 2 saatte sonuca ulaştıracaktır. Kısaca saf olan pas sökücü solüsyonunu seyreltme oranlarımızın artması durumun da  temizleme zamanının uzayacağını belirtmekte fayda olduğunu bilmenizi isterim. Seyreltme oranlarıyla ilgili tavsiyemiz konsantrasyon ‘un yüksek olmasından yanadır. Pas sökücü ürünün yüksek konsantrasyon da çalıştırmak kullanım anı birim maliyetimizi etkileyecek olmasını göz ardı etmemeliyiz. Temizlik işlemi sonrasında özellikle metal yüzeyler üzerinde PASİVASYON işlemi yapılmalıdır işlem ANTIPASING ürününün 1/25 - 1/30 konsantrasyon ile hazırlanan solüsyon ile yapılmalıdır. Pasivasyon ile ilgili daha detaylı anlatım ANTİPASING ürünümüzün açıklamasında mevcuttur.

AMBALAJ VE RAF ÖMRÜ

30 - 60 litre kilitli kapaklı plastik bidon, 210 litre plastik varil veya 1000 litre IBC ambalajlarda mevcuttur.

Ambalajı açılmamış ürün için raf ömrü 24 aydır. İdeal depolama sıcaklığı 5 °C – 35 °C arası olup direkt güneş ışığından uzakta depolanmalı ve donmaya karsı korunmalıdır.

PAS SÖKÜCÜ UYGULAMA VİDEOLARIMIZ