Konsantre Suyla Seyreltilebilen Endüstriyel SERT ZEMİNDEN Pas, Yağ, Kir Ve Kireç Sökücü,  SERT Yüzey Temizleme Ürünü.

UYGULAMA ALANLARI

 METOKSİD ZM özellikle SERT yüzeyler üzerinde oluşan ağır pas tabakaları ve bunların bıraktığı lekelerin temizlenmesinde kullanılır. Ayrıca pas probleminin olduğu  fayans, kalebodur, karo, seramik, mermer ,doğal taş ,su bataryaları, sert zemin yüzeylere bina çatılarından akan kirli suların oluşturduğu pas lekelerinde, zamanla oluşan pas tabaklarının tüm yüzeylerden uzaklaştırılmasında ,mevcut yüzeydeki cila ve parlaklığa zarar vermeden güvenle  temizlenmesinde kullanılır.

ETKİLİDİR

Güçlü formülü sayesinde METOKSİD  tüm yüzeylerden oksidasyon (pas) kalıntı ve lekelerinin temizliğinde son derece etkili ve hızlı sonuç verir. Geniş etki alanına sahip olan METOKSİD  yapısında metal koruyucu inhibitörler içermesi sebebi ile fayans gibi hassas yüzeylerde bulunan cila ve parlaklığa zarar vermeden güvenle temizleme imkanı sağlar. Ayrıca METOKSİD ZM sert zeminlerde oluşan pas haricinde katı yağlar, iç yağları, gres yağları ve bu yağların yüzeyde bıraktığı tortu ve lekelerin de yüzeye zarar vermeden  kolaylıkla temizleme imkânı sağlar.

GÜVENLİDİR

Geliştirilmiş formülü sayesinde benzerlerinin aksine yapısında metal koruyucu inhibitör komponentler içerir. Bu sayede özelikle uygulandığı yüzeyler üzerinde aşındırıcı etki göstermez. METOKSİD ZM doğada biyolojik olarak parçalanır. Uygulandığı yüzeye, çevreye ve insan sağlığına zararlı değildir. İşlem sırasında insan sağlığını riske edecek şekilde zararlı gaz çıkışına neden olmaz. Güvenli     kullanım imkânı sağlar.

FİZİKSEL TEKNİK ÖZELLİKLER

Görünüm

Sıvı / Berrak

Koku

Karakteristik doğal koku

PH ( % 100” lük çözelti )

2-3

Yoğunluk (20°C)

1.5 g/cm³

Kaynama Noktası

121 °C

* Burada belirtilen değerler ürüne ait tipik değerlerdir. Ürün spesifikasyonunu belirlemez.

KULLANIM ÖZELLİKLERİ

METOKSİD ZM tek başına direkt olarak yüzeye uygulanabileceği gibi konsantre formülü sayesinde 1/5-1/30 birim su ile seyreltilerek yüzeye uygulama yapılabilir. Direk ya da su ile konsantre edilen ürün solüsyonu dik yüzeylere püskürtülebildiği gibi zeminlere silme fırçalama yöntemi ile yüzeye zarar vermeden güvenle temizlik yapma imkanı tanır.

AMBALAJ VE RAF ÖMRÜ

30 - 60 litre kilitli kapaklı plastik bidon, 210 litre plastik varil veya 1000 litre IBC ambalajlarda mevcuttur.

Ambalajı açılmamış ürün için raf ömrü 24 aydır. İdeal depolama sıcaklığı 5 °C  – 35 °C arası olup direkt güneş ışığından uzakta depolanmalı ve donmaya karsı korunmalıdır.

 PAS SÖKÜCÜ VİDEOLARIMIZ