Konsantre Suyla Seyreltilebilen Endüstriyel Ağır Pas Sökücü Yüzey Temizleme Ürünü.

UYGULAMA ALANLARIMETOKSİD MDX özellikle  daldırma yapamayacağımız , ancak püskürtme , silme yöntemi ile yapabileceğimiz büyük  ölçü ve ebatlarda  olan demir, metal, dkp, çelik ,alüminyum ,galvaniz  gibi  yüzeyler üzerinde oluşan ağır pas tabakaları ve bunların  bıraktığı lekelerin temizlenmesinde kullanılır. Ayrıca pas probleminin olduğu makine kaporta ve parçalarının temizliğinde, inşaat demirlerinin paslarının temizliğinde, tersanelerde gemi gövdelerinde tuzlu suyun etkisiyle oluşan korozif (pas) lekelerinin ve hava şartlarından dolayı zamanla oluşan pas tabaklarının tüm yüzeylerden uzaklaştırılmasında ve temizlenmesinde kullanılır.

ETKİLİDİR

Güçlü formülü sayesinde METOKSİD MDX tüm yüzeylerden oksidasyon (pas) kalıntı ve lekelerinin temizliğinde son derece    etkili ve hızlı sonuç verir. Geniş etki alanına sahip olan METOKSİD MDX yapısında metal koruyucu inhibütörler içerir. Ayrıca METOKSİD MDX pas haricinde katı yağlar, iç yağları, gres yağları ve bu yağların yüzeyde bıraktığı tortu ve lekelerin üzerinde de kolaylıkla temizleme imkânı sağlar.

GÜVENLİDİR

Geliştirilmiş formülü sayesinde benzerlerinin aksine yapısında metal koruyucu inhibitör komponentler içerir. Bu sayede özelikle uygulandığı metal yüzeyler üzerinde aşındırıcı etki göstermez. Organik asitlerin ve yağ çözücü kompenentlerin uygun karışımından imal edilen METOKSİD MDX doğada biyolojik olarak parçalanır. Uygulandığı yüzeye, çevreye ve insan sağlığına zararlı değildir. İşlem sırasında insan sağlığını riske edecek şekilde zararlı gaz çıkışına neden olmaz.Güvenli kullanım imkânı sağlar.

FİZİKSEL TEKNİK ÖZELLİKLER 

Görünüm

Sıvı / Berrak

Koku

Karakteristik doğal koku

PH ( % 100” lük çözelti )

0,5-1

Yoğunluk (20°C)

1.1 g/cm³

Kaynama Noktası

105 °C

* Burada belirtilen değerler ürüne ait tipik değerlerdir. Ürün spesifikasyonunu belirlemez.

KULLANIM ÖZELLİKLERİ

METOKSİD MDX tek başına direkt olarak püskürtme silme olarak yüzeye uygulanabileceği gibi konsantre formülü sayesinde yüzeydeki mevcut paslanmanın durumuna göre 1/1-1/15 birim su ile seyreltilerek yüzeye uygulama yapılabilir. Konsantrasyon belirlerken yapılması gereken , 1 birim ürün 3 birim su ile seyreltildikten sonra uygun aparat yardımı ile yüzeye püskürtülür . 5 dakika bekleme sonrasında tekrar yüzeye püskürtülür 5-6 dakika bekleme sonrası yüzeydeki pasın durumuna göre seyreltme oranı deneme yanılma yöntemi ile uygun konsantrasyona ayarlanır ve prosesimiz bu konsantrasyon da devam eder. Temizlik işlemi sonrasında özellikle metal yüzeyler üzerinde PASİVASYON işlemi yapılmalıdır. İşlem ANTIPASING ürününün 1/25 – 1/30 konsantresi ile hazırlanan solüsyonu ile yapılmalıdır. Pasivasyon ile ilgili gerekli bilgileri ANTİPASİNG ürün tanıtım sayfamızda mevcuttur.

AMBALAJ VE RAF ÖMRÜ

30 - 60 litre kilitli kapaklı plastik bidon, 210 litre plastik varil veya 1000 litre IBC ambalajlarda mevcuttur.

Ambalajı açılmamış ürün için raf ömrü 24 aydır. İdeal depolama sıcaklığı 5 °C – 35 °C arası olup direkt güneş ışığından uzakta depolanmalı ve donmaya karsı korunmalıdır.

PAS SÖKÜCÜ UYGULAMA VİDEOLARIMIZ