Konsantre Suyla Seyreltilebilen Asidik Karakterli Endüstriyel Ağır Yağ Çözücü, Kir Sökücü Sert Yüzey Temizleyici Ürün. Yoğun Katranlaşmış Makine, Sanayi, Mekanik Yağların Sert Zeminlerden Temizlenmesinde Kullanılan Çok Güçlü Yağ Sökücü Üründür.

UYGULAMA ALANLARI

 Özellikle Sert zemin ve makine kaportaları gibi boyalı yüzeylerde, Çöp konteynır ve kamyonlarının zemin ve dış cephe temizliklerinde, motor şasi temizliklerinde, branda ve su bazlı mürekkep temizliklerinde, ultrasonic yıkayıcılarda, ham metallerden yağ alma işlemlerinde, özellikle metal ve sert zemin yüzeyler üzerinden mekanik yağ ve kirlilik temizliklerinde, bazı vaks ve cilaların çözülmesinde güvenle kullanılır.

ETKİLİDİR

Güçlü formülü sayesinde tüm sanayi yağları, yoğun kirler ve oksidasyon (pas) üzerinde son derece etkili ve hızlı sonuç verir. Geniş etki alanına sahiptir. Katı yağlar, iç yağları, gres yağları ve bu yağların yüzeyde bıraktığı tortu ve lekeleri pas ve korozyon lekeleri üzerinde kolaylıkla temizleme imkânı sağlar.

GÜVENLİDİR

Geliştirilmiş formülü sayesinde benzerlerinin aksine yapısında metal koruyucu inhibitör komponentler içerir. Bu sayede uygulandığı metal yüzey ve aparatlar üzerinde aşındırıcı etki göstermez. Doğada biyolojik olarak parçalanabilen D-CLEAN OIL; kostik, fosfat, amonyak ve serbest alkali içermez. Uygulandığı yüzeye, çevreye ve insan sağlığına zararlı değildir. İşlem sırasında insan sağlığını riske edecek şekilde zararlı gaz çıkışına neden olmaz. Güvenli kullanım imkânı sağlar.

ÇOK AMAÇLI KULLANIM İMKÂNI

Her türlü temizleme sisteminde; sıcak, soğuk uygulamalarda, basınçlı yıkayıcı ve buhar temizleyicilerinde yer temizleme otomatların da, pulvarize yöntemlerle, silme-fırçalamayla, daldırma tanklarında etkili sonuç verir. Boyalı yüzeyler, taş, tuğla, mermer, mozaik, beton, asfalt, bitüm, epoxi ve her türlü zemin kaplama malzemesi üzerinde, plastik, formika, laminant kaplı yüzeyler; seramik, metal, kauçuk malzemeler üzerinde güvenle kullanılır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Görünüm

Sıvı / Berrak hafif sarı

Koku

Karakteristik doğal koku

PH ( % 100” lük çözelti )

1-2

Yoğunluk (20°C)

1.1 g/cm³

Kaynama Noktası

105 °C


* Burada belirtilen değerler ürüne ait tipik değerlerdir. Ürün spesifikasyonunu belirlemez.

KULLANIM ŞEKLİ VE ÖZELLİKLERİ

D-CLEAN OIL tek başına direkt olarak yüzeye uygulanabileceği gibi konsantre formülü sayesinde 1/5-1/10 birim su ile seyreltilerek yüzeye püskürtme yöntemiyle  uygulama yapılabilir. Direk ya da su ile konsantre edilen ürün solüsyonu daldırma yöntemiyle yapılan temizliklerde 1/10 – 1/20 Basınçlı yıkayıcılarda 1/20 –1/30 Silme yöntemi ile yapılacak temizlik işlemlerinde 1/10 – 1/25 oranlarında suyla karıştırılarak yapılabilir. Uygulanan alanda kalıntı ve kirlilik çok fazla ise, işlem birkaç defa 10’ar dakika arayla tekrar edilebilir. Boyasız metallerin temizlik işlemi sonrasında PASİVASYON işlemine gerek duyulması halinde işlem ANTIPASING ürünümüzle yapılabilir.

AMBALAJ VE RAF ÖMRÜ

30 - 60 kg kilitli kapaklı plastik bidon, 210 litre plastik varil veya 1000 litre IBC ambalajlarda mevcuttur.

Ambalajı açılmamış ürün için raf ömrü 24 aydır. İdeal depolama sıcaklığı 5 °C – 35 °C arası olup direkt güneş ışığından uzakta depolanmalı ve donmaya karsı korunmalıdır.

UYGULAMA VİDEOLARIMIZ