Konsantre Suyla Seyreltilebilen Alkali Karakterli Güçlü Yağ Çözücü, Kir Ve Leke Sökücü Endüstriyel Temizleyici Üründür.

UYGULAMA ALANLARIMIZ
Özellikle hassas yüzeyler için geliştirilmiş olan PROSOLVER EX makine kaportaları gibi boyalı boyasız yüzeylerde, plastik parça ve kaplamalarda, zemin ve dış cephe temizliklerinde, motor şasi temizliklerinde, mutfak ekipmanlarından ve davlumbazlardan gıda yağlarının sökülmesinde, branda ve su bazlı mürekkep temizliklerinde, ultrasonic yıkayıcılarda, ham metallerden yağ alma işlemlerinde, özellikle plastik, hassas metal yüzeyler üzerinden mekanik yağ ve kirlilik temizliklerinde, bazı vaks ve cilaların çözülmesinde güvenle kullanılır.

ETKİLİDİR

Güçlü formülü sayesinde tüm sanayi yağları ve yoğun kirler üzerinde son derece etkili ve hızlı sonuç verir. Geniş etki alanına sahiptir. Katı yağlar, iç yağları, gres yağları ve bu yağların yüzeyde bıraktığı tortu ve lekeleri kolaylıkla temizleme imkânı sağlar.

GÜVENLİDİR

Geliştirilmiş formülü sayesinde güçlü alkali karakterli PROSOLVER EX benzerlerinin aksine uygulandığı yüzeyler ve metal parçalar üzerinde aşındırıcı etki göstermez. Doğada biyolojik olarak parçalanabilen PROSOLVER EX; asit, kostik, fosfat, amonyak ve serbest alkali içermez. Yapısında bulunan özel su bazlı solvent katkıları sayesinde uygulandığı yüzeyler üzerinde tortu, tufal ve leke bırakmaz. Uygulandığı yüzeye, çevreye ve insan sağlığına zararlı değildir. İşlem sırasında insan sağlığını riske edecek şekilde zararlı gaz çıkışına neden olmaz güvenli kullanım imkânı sağlar.

ÇOK AMAÇLI KULLANIM İMKÂNI

Her türlü temizleme sisteminde; sıcak, soğuk uygulamalarda, basınçlı yıkayıcı ve buhar temizleyicilerinde yer temizleme otomatlarında, pulvarize yöntemlerle, silme-fırçalamayla, daldırma tanklarında etkili sonuç verir. Boyalı yüzeyler, taş, tuğla, mermer, mozaik, beton, asfalt, bitüm, epoxi ve her türlü zemin kaplama malzemesi üzerinde, plastik, formika, laminant kaplı yüzeyler; seramik, metal, kauçuk malzemeler ve paslanmaz metal yüzeyler üzerinde güvenle kullanılır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Görünüm

Sıvı / Berrak hafif sarı

Koku

Karakteristik doğal koku

PH ( % 100” lük çözelti )

11-14

Yoğunluk (20°C)

1.03 g/cm³


* Burada belirtilen değerler ürüne ait tipik değerlerdir. Ürün spesifikasyonunu belirlemez.

KULLANIM ŞEKLİ VE ÖZELLİKLERİ

PROSOLVER EX tek başına direkt olarak yüzeye uygulanabileceği gibi konsantre formülü sayesinde daldırma, püskürtme ve silme yöntemiyle yüzeye uygulama yapılabilir. Direk ya da su ile konsantre edilen ürün solüsyonu daldırma yöntemiyle yapılan temizliklerde 1/10 -1/20 basınçlı yıkayıcılarda 1/10 –1/20 Buhar temizleyicilerinde 1/15–1/30 püskürtme ve silme yöntemi ile yapılacak temizlik işlemlerinde 1/5–1/10 oranlarında suyla karıştırılarak yapılabilir. Uygulanan alanlarda kalıntı ve kirlilik çok fazla ise, işlem birkaç defa 10’ar dakika arayla tekrar edilebilir. Özellikle gıda işletmelerinde temizlik işlemi sonrasında bol su ile yüzey durulaması yapılmalıdır.

AMBALAJ VE RAF ÖMRÜ

30 - 60 litre kilitli kapaklı plastik bidon, 210 litre plastik varil veya 1000 litre IBC ambalajlarda mevcuttur.

Ambalajı açılmamış ürün için raf ömrü 24 aydır. İdeal depolama sıcaklığı 5 °C – 35 °C arası olup direkt güneş ışığından uzakta depolanmalı ve donmaya karsı korunmalıdır.

UYGULAMA VİDEOLARIMIZ