Solvent Bazlı Endüstriyel Yağ Sökücü Ve Kir Sökücü Kokusuz Özel Solvent Ürünüdür. Boyalı Boyasız Tüm Kaportalı Yüzeylerden Makine, Sanayi, Mekanik Yağların Temizliğin de Yağ Sökücü ve Çözücü Olarak , Boya Kaplama Öncesi Alüminyum Metal Paslanmaz Tüm Yüzeylerden Yağ Sökücü Olarak Kullanıldığı Gibi Tüm Yüzeylerde Yağ Temizleyici Olarak Kullanılır.

UYGULAMA ALANI


Boyalı boyasız tüm yüzeylerden yağ çözme ve sökme aşamasında kullanılan sonvent bazlı yağ  sökücü üründür. Solvex 410 metal yüzeylerde korozif (pas) etki yapmaksızın yağı temizler. 
Elektrostatik toz ve yaş boyama öncesi her türlü metal yüzey üzerinden yağ ve kir tabakalarının sökülmesinde ve temizlenmesinde etkili şekilde kullanılır. Ayrıca SOLVEX 410 yağ ve kir probleminin olduğu boyalı metal ve plastikler, her türlü pirinç, bakir, alüminyum, çelik, bronz vb. ham metal yüzeyleri, cam, seramik, porselen gibi sert yüzeylerde de yağ ve kir sökücü temizleyici ürünü olarak kullanılabilir. Ağır metal sanayisinden, silah sanayine, beyaz eşyadan otomotive, müze ve yenileme işlemlerinden, gemi ve denizcilik sektörüne kadar geniş bir kullanım alanı vardır. Sıklıkla endüstriyel sanayi alanlarında temizleyici bakım koruma kimyasalı olarak kullanıma son derece uygundur.

ETKİLİDİR

SOLVEX 410 güçlü formülü sayesinde uygulandığı yüzey üzerinde yağ ve kir tabakalarıyla reaksiyona girerek yapılarını bozar ve bünyesine alır. Çok güçlü bir yağ ve kir sökücü olduğu için aşırı yağlı parçaların temizliğinde de etkili ve hızlı sonuç verir. SOLVEX 410 ayrıca tüm bu yüzeyler üzerinden yapışkan ve tutkal lekelerinin çıkartılmasında son derece etkilidir. Benzerlerinin aksine yüzeyde kalıcılığı söz konusu değildir. Hızlı uçucu yapısı sayesinde temizlik işlemi sonrası yüzeyden uzaklaşır.

GÜVENLİDİR

SOLVEX 410 solvent esaslı bileşenlerden oluşmasına rağmen kesinlikle yanıcı ve parlayıcı özellikte değildir. Uygulandığı yüzeyler özellikle de metal yüzeyler üzerinde kalıcılık ve aşındırıcılık söz konusu olmadığından metal yüzeyler üzerinde korozif etki göstermez, güvenle kullanım imkânı sağlar.

EKONOMİKTİR

Ekonomik birim fiyatlarının yanı sıra benzin, mazot ve tiner gibi yanıcı ve parlayıcı malzemelerin yaptığı işi daha az miktarda SOLVEX 410 ile yapmak mümkündür. Doyma ve temizleyicilik oranı özellikle daldırma uygulamalarında söz konusu ürünlere göre iki kat daha fazladır. Bu özelliği sayesinde birim üründen daha fazla verim almak mümkündür.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Görünüm

Sıvı / Berrak Şeffaf

Koku

Karakteristik koku

Çözünürlük (%)

Uygulanmaz

Parlama Noktası

Ürün yanıcı ve parlayıcı özellik göstermez

Kaynama Noktası  °C

130-190 °C


* Burada belirtilen değerler ürüne ait tipik değerlerdir. Ürün spesifikasyonunu belirlemez.

KULLANIM ŞEKLİ VE ÖZELLİKLERİ

SOLVEX 410 problemli yüzeylerin özelliğine göre daldırma, silme, yöntemleri ile kullanılır. Solvent bazlı olması sebebi ile su ile seyreltilemez. Maksimum etki için daldırma yöntemiyle uygulanması tavsiye edilir. Daldırma yapılan malzemelerin yüzeyindeki yağlanmanın durumuna göre tankın içerisinde bekletilir.  Uygulama sonrası basınçlı hava tatbiki ile buharlaşma hızı artırılabilir.

AMBALAJ VE RAF ÖMRÜ

60 KG kilitli kapaklı plastik bidon, 250 KG e varil veya 1000 litre IBC ambalajlarda mevcuttur.

Ambalajı açılmamış ürün için raf ömrü 24 aydır. İdeal depolama sıcaklığı 5 °C – 25 °C arası olup direkt güneş ışığından uzakta depolanmalı ve donmaya karsı korunmalıdır.

UYGULAMA VİDEOLARIMIZ