Endüstriyel konsantre su bazlı KAPLAMA öncesi metal yüzey hazırlayıcı güçlü yağ, kir, pas sökücü demir fosfat kaplama ürünü.

UYGULAMA ALANI


Özellikle elektrostatik toz ve yaş boya öncesi demir ( DKP ) alüminyum, çelik, bronz, bakır, pirinç ve kurşun malzemelerin boyaya hazır hale getirilmesi demir fosfat kaplama yaparak yüzeyin mikron boyutta aşındırması neticesinde boyanın yüzeye mükemmel derecede tutunmasını sağlamak için kullanılır. METACLEAN PR metal yüzeyler üzerinden yağ, kir ve pas tabakalarının temizlenmesinde kullanılır. Sprey hattı sistemlerde de boya öncesi asidik yağ alma banyoların da kullanıma uygundur.

ETKİLİDİR

Güçlü formülü sayesinde metal yüzeyler üzerindeki koruyucu sanayi yağları, yoğun kirler ve oksidasyon (pas) kalıntıları son derece etkili ve hızlı sonuç verir. Geniş etki alanına sahiptir. Katı yağlar, iç yağları, gres yağları ve bu yağların  yüzey de bıraktığı tortu ve lekeleri pas ve korozyon lekeleri üzerinde kolaylıkla temizleme imkânı sağlar. METACLEAN geliştirilmiş formülü sayesinde benzerlerinin aksine demir malzemeler üzerinde mikron boyutta aşındırma yaparak yüzeye uygulanan boyanın daha iyi tutunmasını sağlar.

DEMİR FOSFAT KAPLAR

METACLEAN PR geliştirilmiş formülü sayesinde benzerlerinin aksine demir malzemeler ile reaksiyona girerek yüzeyde geçici demir fosfat kaplaması açığa çıkartır. Bu sayede boyama işlemi sonrası demir malzemenin içten paslanmasını engeller.