Endüstriyel Konsantre Su Bazlı Boya Öncesi Metal Yüzey Hazırlayıcı Güçlü Yağ, Kir, Pas Sökücü Demir Fosfat Kaplama Ürünü.

UYGULAMA ALANI


Özellikle elektrostatik toz ve yaş boya öncesi demir ( DKP ) alüminyum, çelik, bronz, bakır, pirinç ve kurşun malzemelerin boyaya hazır hale getirilmesi demir fosfat kaplama yaparak yüzeyin mikron boyutta aşındırması neticesinde boyanın yüzeye mükemmel derecede tutunmasını sağlamak için kullanılır. METACLEAN metal yüzeyler üzerinden yağ, kir ve pas tabakalarının temizlenmesinde kullanılır. Sprey hattı sistemlerde de boya öncesi asidik yağ alma banyoların da kullanıma uygundur.

ETKİLİDİR

Güçlü formülü sayesinde metal yüzeyler üzerindeki koruyucu sanayi yağları, yoğun kirler ve oksidasyon (pas) kalıntıları son derece etkili ve hızlı sonuç verir. Geniş etki alanına sahiptir. Katı yağlar, iç yağları, gres yağları ve bu yağların  yüzeyde bıraktığı tortu ve lekeleri pas ve korozyon lekeleri üzerinde kolaylıkla temizleme imkânı sağlar. METACLEAN geliştirilmiş formülü sayesinde benzerlerinin aksine demir malzemeler üzerinde mikron boyutta aşındırma yaparak yüzeye uygulanan boyanın daha iyi tutunmasını sağlar.

DEMİR FOSFAT KAPLAR

METACLEAN geliştirilmiş formülü sayesinde benzerlerinin aksine demir malzemeler ile reaksiyona girerek yüzeyde geçici demir fosfat kaplaması açığa çıkartır. Bu sayede boyama işlemi sonrası demir malzemenin içten paslanmasını engeller.

 


TEKNİK ÖZELLİKLER

Görünüm

Sıvı / Berrak

Koku

Karakteristik asidik koku

PH ( % 100” lük çözelti )

1,5-2

Yoğunluk (20°C)

1.19 g/cm³


* Burada belirtilen değerler ürüne ait tipik değerlerdir. Ürün spesifikasyonunu belirlemez.

KULLANIM ŞEKLİ

METACLEAN ekonomik kullanım imkânına sahiptir ve daldırma silme püskürtme yöntemiyle uygulama yapılması uygundur. METACLEAN soğuk ve sıcak su ile çalışma fonksiyonuna sahiptir. Konsantre formülü sayesinde mevcut yüzeydeki pas ve yağlanmanın durumuna göre demir malzemelerin temizliğinde 1/5-1/10 birim su ile seyreltilerek kullanılır. METACLEAN alüminyum, bakır, pirinç vb. malzemelerin temizliğinde 1/10 –1/15 oranında suyla seyreltilmiş olarak kullanılır. METACLEAN daldırma yöntemi dışında püskürtme ya da silme yöntemiyle de uygulanabilir. METACLEAN’ in tek başına kullanıldığı temizlik işlemi sonrasında metal yüzey üzerinde PASİVASYON işlemini yapılmalıdır. İşlem ANTIPASING ürünümüzün 1/25–1/30 oranında suyla seyreltilmiş solüsyonu ile yapılabilir. Pasivasyon uygulama bilgileri ANTIPASING ürünümüzün içerik bilgilerinde mevcuttur.