Endüstriyel konsantre su bazlı boya öncesi metal yüzey hazırlayıcı daldırma demir fosfat kaplama ürünü.

UYGULAMA ALANI


Özellikle elektrostatik toz ve yaş boya öncesi daldırma banyolarında alkali ya da asidik yağ alma sonrasında ( DKP ) alüminyum, çelik, bronz, bakır, pirinç ve kurşun malzemelerin boyaya ve kaplamaya hazır hale getirilmesi için demir fosfat kaplama yaparak yüzeyin mikron boyutta aşındırması neticesinde boyanın yüzeye mükemmel derecede tutunmasını sağlamak için kullanılır. 

ETKİLİDİR

Güçlü formülü sayesinde metal yüzeyler üzerindeki koruyucu sanayi yağları, yoğun kirleri bünyesine alarak yüzeyde demir fosfat kaplama yapar. METACOAT EX geliştirilmiş formülü sayesinde metallerin yüzeyinde bulunan koruyucu yağları temizler hem de boya ya da kaplama yapılacak malzemeler yüzeyinde mikron boyutta aşındırma yaparak yüzeye uygulanan boyanın daha iyi tutunmasını sağlar.

DEMİR FOSFAT KAPLAR

METACOAT EX geliştirilmiş formülü sayesinde 1/15-1/25 oranında suyla seyreltilerek hem soğuk hem sıcak olarak bizlere kolay kullanım imkânı sağlar. Demir malzemeler ile reaksiyona girerek yüzeyde demir fosfat kaplama açığa çıkartır. Bu sayede boyama işlemi sonrası demir malzemenin içten paslanmasını engeller.