Endüstriyel Asidik karakterli su bazlı elektrostatik toz ve yaş boya sökücü.

UYGULAMA ALANI


DNCOL PAINT 410 elektrostatik toz ve yaş boyama için kullanılan askı ve aparatları veya hatalı boyanan metal ve ham metal yüzeylerden, temizlenmek istenen boyaları temizleyici ürünü olarak kullanılabilir. Özellikle solvent bazlı boya sökücüler ile temizlenmesi uzun süre alan çok katmanlı boyaların ve otoların jantlarının boyasının altında bulunan sökülmesi imkansız gibi gözüken astarın sökülmesinde kullanılan çok güçlü boya sökücü üründür

ETKİLİDİR

DNCOL PAINT 410 güçlü formülü sayesinde standart yöntemler ile sökülemeyen çok katlı boyalar üzerinde kısa sürede reaksiyona girerek boyaları eriterek söker. Etkili formulasyonu nedeni ile boyanın yapısı ile oynayıp metalden ayrılmasını sağlayarak kolayca sökülmesini sağlar. Uygulandığı yüzey üzerinde boya tabakalarıyla reaksiyona girerek yapılarını bozar. Çok güçlü bir boya sökücü olduğu için çok katmanlı boyalı parçaların temizliğinde sökülmesi imkânsız gibi gözüken jantların boyalarının altında bulunan astar boyaların sökülmesinde de etkili ve hızlı sonuç verir.

GÜVENLİDİR

DNCOL PAIT 410  su bazlı olması nedeni ile kesinlikle yanıcı ve parlayıcı özellikte değildir. Kapalı ortanda dahi asidik olmasına rağmen zararlı gaz çıkışına sebebiyet vermez.  

EKONOMİKTİR

Ekonomik birim fiyatlarının yanı sıra doyma ve temizleyicilik oranı özellikle daldırma uygulamalarında söz konusu ürünlere göre iki kat daha fazladır. Boyayı bünyesine alarak sökme işlemi yaptığından; boyaya doyma oranı maksimum seviyedeki formulasyonu nedeni ile aynı banyoyu defalarca kullanım imkanı sağlar. Bu özelliği sayesinde aynı banyodaki üründen daha fazla verim almak mümkündür.